Diskusní fórum

Vlož příspěvek

Vytvořeno 31.01.2007 18:08:00 | Poslední změna 19.03.2013 18:26:47
Přihlásit uživatele: E-mail  Heslo  Registrace
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Jméno / odeslat anonymně:
E-mail:
Opište prosím kontrolní kód "7091":

ABC:Denisa

Pocit že zešílím mám taky,je to strašně hnusné a trvá to docela dlouho, než to přejde.

Vždycky si myslím,že je to můj konec, že zničehonic přestanu mít nad sebou kontrolu a začnu dělat něco strašného, co jiní nedělají a odvezou mě do blázince. Je to takový nápor, že to přežiju jen když si opakjuju, že na tenhle trik teda neskočím a že to za chvilku přejde a půjdu si koupit něco za odměnu. Taky se mi stává,že mi připadá,že jsem na světě najednou sama, lidi a všechno jsou vymyšlení nebo kulisy a to je pak panika. Máš to taky?
BZD nebrat kontinuálně, jen při stavech co nejdou zvládnout jinak... berte to jako analgetika.. neřeší příčinu jen tlumí psychickou bolest a to hned. AD zase tlumí "zánět" neřeší však také příčinu. Jako obdobné léky neřeší podstatu autoimunitních chorob. Ale určitě lepší AD než BZD (neurol, lexaurin, frontin aj.)

Deniso, derealizací jsem měl cca 6 měsíců... a občas i depersonalizaci... nic moc stavy. Nevěš hlavu, cesta je... já jsem bez léků z toho venku. Jen to trvalo cca 1 rok usilovné terapie (psychoanalýza) a práce na sobě.

Moje cesta není jednoduchá a už vůbec né rychlá je však trvalá a vede k osobní svobodě.

Léky jsou nesvoboda, tak jako tak si ho musíte vzít a bojíte se co bude až vysadíte a jak to či ono... zlatá klec je stále jen klec a omezuje. Ačkoliv lze polemizovat nad prospěchem, stejně dřív nebo později se vám místo útěchy, stane těsné a nesnesitelné (už jen třeba sexuální vedlejší účinky jako je nechuť k sexu a poruchy orgasmu až po emoční oploštěnost a pocit robota či zombie).

Mnozí to vidí jinak a neberu jim to. Ale z mého pohledu, jediné řešení je konfrontace. Když se někdo bojí výšek jak se léčí tohle? Necháte ho vylézt na komín, jak léčit úzkost.. když přijde neprchat (k blízkým, na pohotovost, do neurolu či dýchání, odvádění pozornosti), ale postavit se čelem, rozkročit trochu se protáhnout a říct: "Tak pojť ty pi.o! Ukaž co umíš! Rozdáme si to." A věřte nemá na vás pokud jí to sami neumožníte. smileysmiley
Ahoj J.a.n.a, Frontim beriem uz asi 3 roky s prestavkami,niekedy ho nepotrebujem aj dva-tri mesiace,az pridu uzkosti si ho davam.Ved doktorka by mala vediet ,ze je navykovy.Ked sa narodil syn nemala som ziadne lieky ,az neskor neurol.Ja som taky bojko ku vsetkym doktorom,asi okrem zubarasmiley. Dakujem,ze mi pomahas a dobru noc.
bea99

Jak dlouho beres frontin? Je hodne navykovy. Ja brala neurol, coz je stejna ucinna latka a za nekolik mesicu jsem mela slusnou zavislost. Odvykani nebylo snadne, ale byl to vlastne stav, kdy jsem si vzala prasek a bylo dobre a kdyz vyprchal ucinek, dostavily se uzkosti snad jeste vetsi. Bylo to jako na houpacce. Proto jsem se rozhodla pro snizovani a nakonec pro vysazeni. Tyto leky vlastne nic neleci a nemely by se brat delsi dobu. Kdyz jsem ho nemela, taky mio hodne busilo srdce a mela velky uzkosti. Proc se bojis k doktorovi? Mel by Ti preci pomahat. Ja jsem taky zmenila doktora. Nekdy to chce. Tak se drz. Kdyz se narodil syn take jsi brala Frontin?
ahoj J.a.n.a,beriem lieky uz vyse desat rokov s prestavkami.Teraz mam Cipralex,Elify a Frontin.Na busenie srdca mi obvodna lekarka dala Isoptin,ale ja myslim ,ze je to len o psychike.Ked som v pohode ziadne busenie nemavam.A tak sa teraz bojim znova nastupit do prace,lebo som stale nejaka nesvoja.Vzdy ma to chyti,ked som velmi unavena,alebo ma nieco vystresuje.Najlepsie som sa citila,ked sa mi narodil syn,vtedy som si to uzivala,ale ked mal rok a pol ,znova ma to chytilo.V utorok idem na kontrolu, uvidim co mi zasa povie.Uz mam z toho stres dnes.Tak pa
bea99.

Ahoj, me nekdy pomaha si lehnout na zada a mirne roztahnout ruce i nohy. To se i tep srdce mirne zpomali. Ty beres nejake leky? Jak dlozuho Te to trapi?
Amarellko,

ahoj, tak viroza pomali slezla na prudusky a zitra si zrejme pujdu pro ATB. Delam si stavu z cibule, pojidam vys. davky C vitaminu a piju extrakt korene Echinacei a zatim nic mc.Takze nemuzu delat skoro nic, radeji se setrim. Takze zase navlikam koralky. On tu virozu mel manzel a ja to chytila od nej.Zase me to trochu hodilo nazpet a nedari se mi vstavat v 8 a rano krmit, coz uz jsem dokazala. Ale snad ATB zaberou a bude lip. V nedeli pristi tyden mi privezou bazen, tak bych si ho rada uzila.

Taky jsem si nevsimla, ze by se nektery doktor dival do oci. Ten muj si vsimne i mirne jineho ucesu. Jsou to sice drobnosti, ale kdyz jsem mela tezky deprese, nedokazala jsem se ani namalovat, takze on podle i techto drobnosti hodnoti stav. Na to, ze jsem snizila sama, mi nerekl nic negativniho, jen ze ja bez medikace rozhodne nemuzu byt vzhledem k povaze mych depresi. Do budoucna chce nejdrive snizit Mirtazapin a potom se pry uvidi. Rikal ze Ixel je co vedlejsich ucinku mnohem setrnejsi. Takze nme vubec nesprdnul, coz by h zaslouzila.

Snad ta nova doktorka bude dobra bude Ti lip. Ono to prechazeni neni dobre, ale nekdy se neda nic delat. Hlavne, aby clovek nasel takoveho doktora, ktery mu pomuze. Nekdy to bez leku mozna jde zvladat, ale jsou stavy, ktere asi bez AD nejdou. Ja kdybych nedostala AD, ktera me zabrala, tak vazne nevim, kde bych dnes byla. Tak se mej a drz se.
Ahoj Amarello,oni to tak i dělí, akorát všude píšou, že tyhle stavy trvající déle než půl hodiny jsou výjimka, tak bohužel asi k nim obě patříme.Antidepresiva neberu, bojím se vedelších účinků a toho, že mě to rozloží ještě víc.Snažím se to zvládat bez nich, protože nemám ataky moc časté(2-3x za měsíc), asi jsem jedna z mála,ale já se bojím zrovna tak žít bez AD jako s nimi.PM 21 by měl být přírodní přípravek, zmírňující ataky při PP,ale nikdo se o něm nezmiňuje, tak nevím, ale asi ho zkusím.Jinak já mám ataku vždycky s kocovinou,takže bych předně měla vyřešit jestli ho za každou cenu teda pít :-)) a když nepiju vůbec a nevybočuju ze stereotypu, jsem docela v pohodě.Bohužel vybočení ze stereotypu je pro mě i dovolená, minulý rok jsem byla v zahraničí na týden a byla to v podstatě jedna velká týden trvající ataka.Stejně jako to máš ty, se mi to stává když si jdu lehnout, ale to nevnímám tak tragicky, protože nejsem mezi lidmi a cejtim se v bezpečí příbytku - taky jsem ale usnula vždy tak kolem 3., 4.hodiny ráno vyčerpáním, ale pro mě je největší děs,když se mi to stane mezi lidmi :-(.
Ahoj Zuzana,som velmi rada ,ze si sa mi ozvala,dakujem za kazdu radu.Vcera som skusala tych 5 tibetanov a mam z toho svalovicu.Aj mi srdce rychlejsie bije.Potom zase pride strachsmiley. papa vsetkym,nech sa vam dari lepsie.
Ahoj Bea,mě pomáhá masáž,lehké cičení,chci ještě vyzkoušet jogu a 5 tibetanu.taky zabírá hořčík.smiley